Styrelser och nämnder

Christel-(1)

Christel Håkansson

2e vice ordförande i Vård och omsorgsnämnden
Epost: christel.hakansson@helsigborg.se

Övriga ledamöter och ersättare
Monica Arvidsson
Kjell Lundin
My Rosell
Christina Billving

Ali-2-001

Ali Shibl

2e vice ordförande i Stadsbyggnadsnämnden
Epost: ali.shibl@helsingborg.se

Övriga ledamöter och ersättare
Åsa Holmqvist
Stanislav Augustin
Bengt Olsson
Maria Ward

tonka_ak

Tonka Frodlund

2e vice ordförande i Socialnämnden
Epost: tonka.frodlund@helsingborg.se

Övriga ledamöter och ersättare
Ingrid Jeppsson
Besnik Zeneli
Pia Alkefelt
Sejran Morina

Marie-Nilsson

Marie Nilsson

2e vice ordförande i Arbetsmarkandsnämnden
Epost:

Övriga ledamöter och ersättare
Ahmed Mansour
Zhore Sadijani
Akram Saouan
Petra Nielsen

olaM

Ola Möller

2e vice ordförande i Barn och utbildningsnämnden
Epost: ola.moller@helsingborg.se

Övriga ledamöter och ersättare
Ajat El Khalayeli
Elin Hellqvist
Vehid Stovrag
Christer Ottinger
Zeinab Fakhro

Mats-Rosdahl

Mats Rosdahl

Vice ordförande i Miljönämnden
Epost: mats.rosdahl@helsingborg.se

Övriga ledamöter och ersättare
Lorna Finnman
David Magnusson
Frida Persson
Jan Agnarsson
Willy Hall

KhaledBB

Khaled El Khalayeli

Vice ordförande i Idrotts- och fritidsnämnden
Epost: khaled.elkhalayeli@helsingborg.se

Övriga ledamöter och ersättare
Zeina Guven
Oskar Fridlof
Britt-Marie Nilsson

bjorn_t_a

Björn Tufvesson Alm

Vice ordförande i Kulturnämnden
Epost: reso75@hotmail.com

Övriga ledamöter och ersättare
Katarina Kovacs Grönberg
Folke Bengtsson
Sara Eliasson
Kjell-Åke Månsson
Anita Blomqvist

Anna

Anna Ingers

Vice ordförande i Fastighetsnämnden
Epost: anna.ingers@helsingborg.se

Övriga ledamöter och ersättare
Sven Harmmarsköld
Ann-Marie Andersson
Vlatko Milos

Eva-Lotta

Eva-Lotta Hermansson Truedsson

Vice ordförande i Helsingborgshem
Epost: eva-lotta.hermanssontruedsson@helsingborg.se

Övriga ledamöter och ersättare
Mickey Magnusson
Robert Lexeklint
Ingela Andersson

Mikael

Mikael Andersson

Vice ordförande Helsingborgs Hamn AB
Epost: mikael.j.andersson@lo.se

Övriga ledamöter och ersättare
Camilla Jönsson
Bo-Arne Andersson
Malin Blomberg

HansBB

Hans Berg

S gruppledare
Epost: hans.berg@comhem.se

Övriga ledamöter och ersättare
Elisabeth Lilja

Yvonne

Yvonne Svensson

Vice ordförande i Överförmyndarnämnden
Epost: yvonne.svensson@helsingborg.se

Övriga ledamöter och ersättare
Birger Palmgren
Yvonne Johansson

anne m

Anne Malmgren
Vice ordförande i Valnämnden
Epost: anne.malmgren@helsingborg.se

Övriga ledamöter och ersättare
Stefan Hardung
Yvonne Johansson

David

David Magnusson
Vice ordförande i Brottsförebyggande rådet
Epost: david.magnusson@helsingborg.se

Övriga ledamöter och ersättare
Pia Alkefelt

sven

Sven Rydström

Vice ordförande i Öresundskraft
Epost: sven.rydstrom@helsingborg.se

Övriga ledamöter och ersättare
Elinor Hammarsköld
Fredrik Dersell
Khawla Ibrahim

bengt3

Bengt Larsen

Vice ordförande i HFSAB
Epost: bengt.larsen@helsinborg.se

Övriga ledamöter och ersättare
Jan Björklund
Ola Möller
Inger Nilsson
Peter Danielsson

Kenth

Kenth Hellqvist

Vice ordförande i Helsingborg scen och event AB
Epost: kenth.hellqvist@ifmetall.se

Övriga ledamöter och ersättare
Clarita Larsen
Mohammad N Chahrour

berner

Berner Lundgren

Vice ordförande i NSR
Epost: berner.lundgren@ifmetall.se

Övriga ledamöter och ersättare
Renée Sandberg Ohlander
Lars-Ingvar Johansson
Eva Ingers

Share Button